דבר הנשיא

כנס אלי הורביץ לכלכלה וחברה, הוא הכנס הכלכלי המוביל בישראל של המכון הישראלי לדמוקרטיה. זה עשרים וארבע שנה הכנס משמש כצומת שבו נפגשים השיח הציבורי והידע המקצועי בכלכלה ובחברה.
מטרת הכנס היא טיוב תהליך קבלת ההחלטות בממשל, שהמשכו הטבעי הוא השבחת איכות המדיניות החברתית והכלכלית של ישראל לטובת הציבור כולו.

תחת הכותרת שתי כלכלות- חברה אחת, נתמקד השנה בחסמים ובהזדמנויות הקשורות לכלכלה המחדשת מול כלכלה מתחדשת, שוק העבודה העתידי, טיוב רגולציה ועשיית עסקים ובחינה מחודשת של מערך הפנסיה.

בדיונים ישתתפו ראשי ממשל ומקבלי החלטות, בכירים מהמגזר הציבורי, גורמים מובילים באקדמיה ויושבי ראש ומנכ"לים של קונצרנים וחברות מהתעשייה, הפיננסיים וההיי-טק.

אנו, במכון הישראלי לדמוקרטיה מייחסים חשיבות גדולה למפגש הבלתי אמצעי בין מקבלי ההחלטות, בכירים מהאקדמיה ואנשי מפתח במשק ומאמינים ששולחן עגול מסוג זה מאפשר שיח פתוח והוגן המאתגר את תפיסות העולם וההרגלים הקיימים. הניסיון שלנו מלמד כי דיאלוג כזה מועיל מאוד לשני הצדדים – לשרים ולפקידים מן השירות הציבורי הממונים על עיצוב המדיניות הכלכלית והוצאתה אל הפועל, מצד אחד, ולאנשי העסקים הפועלים בסביבה העסקית בישראל ומחוצה לה, מן הצד האחר.

בארבע השנים האחרונות הכנס נושא את שמו של אלי הורביץ ז"ל, מייסד חברת טבע ומראשי התעשייה בישראל. אלי היה יושב ראש הוועד המנהל של המכון ועמד בראש פורום קיסריה שנים ארוכות.
עבורנו זהו חיבור טבעי, ואנו מודים לדליה הורביץ ולכל בני המשפחה על שהם מאפשרים את המשך קיומו של מפעל חשוב זה.

בברכה,
יוחנן פלסנר
נשיא המכון הישראלי לדמוקרטיה

 

חתימה יוחנן פלסנר

יוחנן פלסנר, נשיא המכון לדמוקרטיה