להורדת התמונה

ד"ר אבינועם רוזנק

אבינועם רוזנק הוא מרצה בכיר בחוג למחשבת ישראל ובמרכז מלטון לחינוך יהודי שבאוניברסיטה העברית בירושלים וראש החוג לשעבר של החוג למחשבת ישראל. את התואר הראשון (1991), השני (1993) והשלישי (1997) קיבל מן האוניברסיטה העברית ובאותה עת למד בבית המדרש של מכון שלום הרטמן (1994-1991). את מחקר הפוסט-דוקטורט עשה באוניברסיטת הרווארד (2002). תחומי המחקר שלו הם ההגות היהודית בעת החדשה והפילוסופיה של ההלכה בעת החדשה.

לאבינועם רוזנק חמישה ספרים עצמאיים ההלכה הנבואית: הפילוסופיה של ההלכה במשנת הראי"ה קוק, ירושלים: הוצאת מאגנס, 2007; הרב קוק, בסדרת "גדולי הרוח והיצירה היהודית", ירושלים: הוצאת מרכז זלמן שזר, 2006; ההלכה כמחוללת שינוי: עיונים ביקורתיים בפילוסופיה של ההלכה, ירושלים: הוצאת מאגנס, 2009; סדקים: על אחדות ההפכים, הפוליטי ותלמידי הרב קוק, תל אביב: הוצאת רסלינג, 2013 ו"הגיונות במחשבת ישראל: בעקבות שיעוריו של פרופ' אביעזר רביצקי", זלמן שז"ר, 2015.

רוזנק ערך שמונה ספרים, חלקם בעריכה משותפת והוא פרסם שמונים מחקרים שיצאו בבמות מחקרית.
רוזנק הוא חבר במערכת כתב העת זהויות והיו"ר האקדמי של סדרת הספרים פילוסופיה של ההלכה שבהוצאת מאגנס ומכון ון ליר בירושלים, סדרה שמטרתה לעודד מחקרים בתחום הפילוסופיה של ההלכה.