צוות המכון

נשיא

 • יוחנן פלסנר

  נשיא המכון

  קראו עוד

  תחומי מומחיות: רפורמות בממשל, במשק ובשיטת הממשל, שיפור האפקטיביות והיעילות של המגזר הציבורי, מדיניות החוץ והביטחון של ישראל, שילוב חרדים ושוויון בנטל.

סגני נשיא

 • ד"ר ישי (ג'סי) פרס

  סגן נשיא לפיתוח ואסטרטגיה

  קראו עוד

  מכהן כסגן הנשיא לאסטרטגיה במכון מסתיו שנת 2008. הוא מופקד על קשרי החוץ של המכון ועל גיוס המשאבים הנחוצים למימון פעילותו.

   

 • פרופ' קרנית פלוג

  סגנית נשיא למחקר

  קראו עוד

  פרופ' פלוג, נגידת בנק ישראל לשעבר, סגנית נשיא למחקר במכון הישראלי לדמוקרטיה ועמיתה בכירה ע״ש וויליאם דוידסון למדיניות כלכלית. פרופ' פלוג עוסקת באתגרי היסוד של מערכות הממשל והכלכלה בהתמקדות תחומי מחקר הקשורים לשגשוג וחוסן כלכלי, מוביליות כלכלית, פריון וצמיחה ארוכת טווח.

  במסגרת תפקידה כנגידת בנק ישראל, פרופ' פלוג הובילה בין היתר, את הייעוץ הכלכלי לממשלה הנסמך על ניתוח תהליכים כלכליים במגוון רחב של נושאים.

 • פרופ' יובל שני

  סגן נשיא למחקר

  קראו עוד

  סגן נשיא למחקר, וחוקר במרכז לערכים ולמוסדות דמוקרטיים ובמרכז לביטחון ודמוקרטיה

  פרופ׳ שני כותב, בין השאר, על בתי דין בינלאומיים, על זכויות האדם, דיני מלחמה, משפט וסייבר והיבטים משפטיים של הסכסוך הישראלי־פלסטיני.
  הוא דיקן לשעבר של הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים ומופקד בה על הקתדרה למשפט בינלאומי פומבי ע“ש הרש לאוטרפכט (Hersch Lauterpach). כיהן כיו"ר הועדה לזכויות האדם באו“ם.

מנהלי מרכזים

 • דפנה אבירם-ניצן

  מנהלת המרכז לממשל וכלכלה

  קראו עוד

  מנהלת המרכז לממשל וכלכלה במכון הישראלי לדמוקרטיה ומנהלת כנס אלי הורביץ לכלכלה וחברה. בשנים 2016-2003 ניהלה את אגף המחקר הכלכלי בהתאחדות התעשיינים ושימשה כיועצת הכלכלית של נשיאות המגזר העסקי ונשיאי התאחדות התעשיינים. בשנים 1994-2002 – עבדה כלכלנית באגף הכלכלה של התאחדות התעשיינים ולאר מיכן ניהלה את מחלקת המחקר והאסטרטגיה בהתאחדות. ב-2016 הקימה את היחידה לחקר ההגירה והעלייה במרכז אהרון מאיר לחקר הבנקאות באוניברסיטת בר-אילן.

   

 • עו"ד ענת טהון אשכנזי

  מנהלת המרכז לערכים ולמוסדות דמוקרטיים

  קראו עוד

  מנהלת המרכז לערכים ולמוסדות דמוקרטיים.

  עו"ד טהון אשכנזי היא עורכת דין ופעילה חברתית. בתפקידה האחרון הייתה מנכ"לית עמותת "איתךְ מעכּי - משפטניות למען צדק חברתי". במסגרת זו הובילה קידום של תכניות לאומיות המטמיעות שוויון מגדרי במישור הארצי והמוניציפלי, בדגש על צרכיהן של נשים מקבוצות מוחלשות. כחלק מכך, ייצגה ענת עשרות ארגוני חברה אזרחית בהליכים משפטיים בתביעות לשוויון וייצוג הולם לנשים ממגוון הקבוצות במוקדי קבלת החלטות.

 • עו"ד שלומית רביצקי טור-פז

  מנהלת המרכז ללאום, דת ומדינה

  קראו עוד

  שלומית הגיעה למכון לאחר כ-20 שנות פעילות בחברה האזרחית ובמגזר השלישי, בהן עסקה בקידום חיים משותפים בין מגזרים שונים במדינת ישראל ובתפוצות, ובמקומה של התרבות היהודית במרחב הישראלי

עמיתים בכירים וראשי תכניות

 • פרופ' אסמעיל אבו סעד

  עמית בכיר במרכז לערכים ולמוסדות דמוקרטים

  קראו עוד

  פרופסור במחלקה לחינוך באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, מנהל מייסד של המרכז לחקר החברה הבדואית והתפתחותה ומופקד הקתדרה לחינוך על-שם אברהם קוטלר באוניברסיטת בן גוריון בנגב.

 • עו"ד ריטה גולשטיין-גלפרין

  ראש תכנית רפורמות בשירות הציבורי

  קראו עוד

  ריטה הצטרפה למכון אחרי 15 שנים כמשרתת ציבור במגוון תפקידים בכירים בשירות הציבורי, לרבות הקמה של הנספחות הכלכלית של ישראל לארגון ה-OECD בפריז וניהול תכנית ההכשרה היוקרתית "צוערים לשירות המדינה".

 • עו"ד עדנה הראל-פישר

  ראשת התוכנית למאבק בשחיתות

  קראו עוד

  עדנה הראל-פישר מובילה במכון את מחקר המדיניות בנושא מימון תרבות, ממלכתיות וחופש הביטוי.

 • ד"ר תמי הופמן

  ראשת התכנית למדיניות חינוך לדמוקרטיה

  קראו עוד

  חוקרת ומרצה בתחומי חינוך ומדיניות חינוך בדגש חינוך לדמוקרטיה וחיים משותפים, המפגש בין מערכת החינוך לצבא והכשרת מורים.

 • פרופ' תמר הרמן

  עמיתה בכירה והמנהלת האקדמית של מרכז ויטרבי לחקר דעת קהל ומדיניות

  קראו עוד

  פרופ‘ הרמן היא עמיתת מחקר בכירה במכון והמנהלת המדעית של מרכז ויטרבי לחקר דעת קהל ומדיניות, יחידת המחקר הכמותי של המכון הישראלי לדמוקרטיה. במסגרת זו מאז 2010 היא עומדת בראש הצוות המתכנן ומבצע את "מדד הדמוקרטיה הישראלית" השנתי ומאז 2018 את "מדד הקול הישראלי" החודשי (בשנים 1994-2018 ערכה את מדד השלום החודשי בשיתוף עם פרופ‘ אפרים יער מאוניברסיטת תל אביב). פרופ' הרמן היא פרופסור מן המניין בתחום מדע המדינה באוניברסיטה הפתוחה. בעבר לימדה באוניברסיטה העברית בירושלים ובאוניברסיטת תל אביב והייתה מרצה אורחת באוניברסיטאות שונות, ביניהן פרינסטון (ארצות הברית), קווינס (בלפסט),  WZB (ברלין), אוניברסיטת פאביה (פאביה, איטליה) ו-Sciences PO (פריז).

 • פרופ' נתן זוסמן

  עמית בכיר אורח בתכנית שינוי אקלים: ישראל 2050

  קראו עוד

  עמית בכיר אורח במכון הישראלי לדמוקרטיה ופרופסור לכלכלה במכון ללימודים מתקדמים בז'נווה.
  עומד בראש צוות מקרו־כלכלה במסגרת פרויקט ההיערכות למשבר האקלים ישראל 2050 של המכון.

 • ד"ר נסרין חדאד חאג'-יחיא

  ראשת התוכנית לחברה הערבית בישראל

  קראו עוד

  ד"ר חדאד חאג‘־יחיא היא בעלת תואר שני בחינוך ובגאוגרפיה חברתית ודוקטורנטית בבית הספר להיסטוריה באוניברסיטת תל אביב. עבודת הדוקטור שלה עוסקת בהשפעה של חסמים במרחב החברתי על חוסר מעש בקרב צעירים ערבים.

 • פרופ' עמיחי כהן

  עמית בכיר וראש התכנית לביטחון לאומי ודמוקרטיה ע"ש אמנון ליפקין-שחק

  קראו עוד

  פרופ' כהן הוא חבר סגל בפקולטה למשפטים בקריה האקדמית אונו. בעל תואר ראשון במשפטים מהאוניברסיטה העברית בירושלים ותואר שני ושלישי במשפטים מבית הספר למשפטים של אוניברסיטת ייל.

  מחבר הספר “ Israel‘s National Security Law “ (בשיתוף עם סטיוארט כהן). גרסה מעובדת לעברית של הספר יצאה לאור ב־ 2014 בכותרת “יורים ושופטים: ביטחון ומשפט בישראל“. 

  עבודותיו בנושא חקירת חשדות להפרת דיני הלחימה צוטטו בהרחבה בדוח ועדת טירקל וכן בדוח ועדת הבדיקה הבינלאומית של האו“ם שבדקה את מבצע “צוק איתן“.

 • ד“ר גלעד מלאך

  ראש התכנית לחרדים בישראל

  קראו עוד

  ד“ר מלאך הוא עמית מחקר במכון הישראלי לדמוקרטיה ומרצה באוניברסיטת בר-אילן. עבודת הדוקטור שלו אודות מדיניות ציבורית ביחס לחרדים נכתבה באוניברסיטה העברית וזכתה בפרס הדוקטורט המצטיין של האגודה הישראלית למדע המדינה.

 • פרופ' יותם מרגלית

  עמית בכיר בתוכנית לרפורמות ביחסי עבודה

  קראו עוד

  הוביל את פרויקט הבנק העולמי בנושא מדיניות ההשקעות של תאגידים בינלאומיים. חבר סגל בפקולטה למדע המדינה באוניברסיטת תל אביב ובעל תואר דוקטור מאוניברסיטת סטנפורד. בעבר היה חבר סגל באוניברסיטת קולומביה.

 • ד״ר נדיב מרדכי

  ראש התוכנית להגנה על ערכים ומוסדות דמוקרטים

  קראו עוד

  ד״ר נדיב מרדכי הוא ראש התכנית להגנה על ערכים ומוסדות במכון הישראלי לדמוקרטיה. הוא משמש עמית מחקר לפוסט-דוקטורט בבית הספר למשפט של אוניברסיטת ניו-יורק (NYU) ובמחלקה למדעי-המדינה שבאוניברסיטה העברית.

 • אבי ניסנקורן

  עמית בכיר אורח

  קראו עוד

  במסגרת תפקידו במכון יקדם ניסנקורן יוזמות להתאמת שוק העבודה לעידן שאחרי משבר הקורונה, לשיפור דרכי עבודת הממשלה ויתגבר את מאמצי המכון לחיזוק מוסדות הדמוקרטיה ושלטון החוק.
  ניסנקורן שימש כשר המשפטים בממשלת ישראל ה-35 וקידם את זכויות הפרט וזכויות חברתיות, אך יותר מכל הגן על שלטון החוק, ועקרון השוויון בפני החוק אל מול מתקפות רבות עוצמה וחסרות תקדים על מערכת המשפט.

 • פרופ' דני סטטמן

  עמית בכיר בתוכנית לזכויות אדם והיהדות

  קראו עוד

  פרופ' דני סטטמן הוא ראש החוג לפילוסופיה באוניברסיטת חיפה ומתמחה באתיקה ובפילוסופיה פוליטית. פרופ' סטטמן כיהן בוועדות ציבוריות שונות, ובהן הוועדה שניסחה מֵחדש את הקוד האתי של צה"ל, ועדת סל התרופות, וועדת האתיקה של בית חולים העמק.

 • פרופ' בני פורת

  עמית בכיר במרכז ללאום דת ומדינה

  קראו עוד

  פרופ' פורת הוא מרצה בכיר בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וראש המכון לחקר המשפט העברי. את עבודת הדוקטור שלו עשה באוניברסיטה העברית ולאחר קבלת התואר שימש חוקר באוניברסיטת טורונטו.

 • פרופ' יובל פלדמן

  עמית בכיר בתכנית לרפורמה בשירות הציבורי, בתכנית למידתיות בקבלת החלטות שלטוניות ובתכנית לצבא חברה

  קראו עוד

  עמית בכיר במכון הישראלי לדמוקרטיה, מנהל התכנית לרפורמות בשירות הציבורי במכון הישראלי לדמוקרטיה, פרופסור מן המניין בפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר־אילן וחבר באקדמיה הישראלית הצעירה.

 • פרופ' מרדכי קרמניצר

  עמית בכיר במרכז לערכים ולמוסדות דמוקרטיים וראש התכנית (שותף) לביטחון לאומי ודמוקרטיה ע"ש אמנון ליפקין-שחק

  קראו עוד

  תחומי מומחיות: משפט פלילי, משפט ציבורי (חוקתי ומינהלי), משפט צבאי,זכויות אדם, חינוך לדמוקרטיה (אזרחות), ביטחון ודמוקרטיה, יחסי יהודים־ערבים, שחיתות שלטונית, מידתיות.

 • פרופ' גדעון רהט

  עמית בכיר במרכז לממשל וכלכלה

  קראו עוד

  חבר סגל במחלקה למדע המדינה באוניברסיטה העברית בירושלים ועמית בינלאומי בסגל המרכז לחקר הדמוקרטיה באוניברסיטת אירווין שבקליפורניה.

  עורך הספר "תיקון שיטת הממשל בישראל" (יחד עם שלומית ברנע, חן פרידברג ועופר קניג, בהוצאת המכון הישראלי לדמוקרטיה).

 • ד"ר תהילה שוורץ אלטשולר

  עמיתה בכירה וראשת התוכנית לדמוקרטיה בעידן המידע

  קראו עוד

  בעלת תואר דוקטור במשפטים מהאוניברסיטה העברית בירושלים. את הפוסט דוקטורט עשתה בבית הספר קנדי לממשל באוניברסיטת הרווארד.

 • ד"ר אסף שפירא

  ראש התוכנית לרפורמה פוליטית

  קראו עוד

  דוקטור מטעם המחלקה למדע המדינה באוניברסיטה העברית, ושימש כפוסט דוקטורנט במכון דיוויס ליחסים בינלאומיים באוניברסיטה העברית ובמרכז ללימודים אירופאיים בפריז. הוא עוסק, בין השאר, בייצוגיות פוליטית, מפלגות פוליטיות, הקשרים שבין כסף ופוליטיקה ורפורמות בשירות המדינה בישראל.

 • ד"ר עידית שפרן גיטלמן

  ראש התוכנית לצבא חברה

  קראו עוד

  פוסט דוקטורנטית בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב ובעלת תואר שני בפילוסופיה מאוניברסיטת חיפה. עבודת הדוקטור שלה עוסקת בנושא העדפת קרובים במלחמה.

   

מומחים

 • גבריאל אבן צור

  עוזר מחקר

  קראו עוד
 • מייסון ארשיד שחאדה

  חוקרת בתכנית ערים מעורבות

  קראו עוד

  דוקטורנטית בחוג למדעי המדינה - אוניברסיטת בר אילן (לקראת הגשת הדיסרטציה - 2021). נושא הדוקטורט, שימוש ברטוריקה דתית בשיח הפוליטי והלאומי של הקומוניסטים הערבים בישראל.

 • יאיר אטינגר

  התכנית לחרדים בישראל

  קראו עוד
 • ד"ר עו"ד רחל ארידור הרשקוביץ

  חוקרת בתכנית לדמוקרטיה בעידן המידע

  קראו עוד
 • מיטל ברון

  עוזרת מחקר בתוכנית למדיניות חינוך לדמוקרטיה

  קראו עוד
 • ד"ר דנה בלאנדר

  חוקרת ואחראית ליווי מחקרים

  קראו עוד

  ד"ר דנה בלאנדר היא עמיתת מחקר במכון הישראלי לדמוקרטיה ופסיכולוגית קלינית מומחית. עבודת הדוקטורט שלה - "אמביוולנטיות כאתגר לסדר הפוליטי" - המשלבת פילוסופיה פוליטית עם תובנות פסיכואנליטיות זכתה בפרס אלכס ברגר של האוניברסיטה העברית בירושלים בשנת 2008. היא שימשה כמרצה אורחת באוניברסיטת Tufts בבוסטון בשנים 2011-2010.

  דנה משמשת גם כאחראית ליווי מחקרים במכון הישראלי לדמוקרטיה ועורכת את כתב העת המקוון "פרלמנט" המתפרסם באתר המכון.

 • דפנה בנבניסטי

  עוזרת מחקר במרכז למוסדות ערכים

 • תהילה גאדו

  עוזרת מחקר במרכז ללאום דת ומדינה

 • פרופ' בנימין בראון

  עמית מחקר בתכנית חרדים בישראל

  קראו עוד

  פרופ‘ בראון הוא מומחה ליהדות החרדית וליצירתה התורנית.
  מחבר הספר “החזון איש“.

  את הפוסט־דוקטורט שלו עשה באוניברסיטת הרווארד שבארצות הברית.

 • אביתר גבריאלי

  עוזר מחקר לנשיא המכון

 • גבריאל גורדון

  חוקר במרכז לממשל וכלכלה ובמרכז ללאום, דת ומדינה

  קראו עוד
 • עדי גל

  עוזרת מחקר במרכז לערכים ומוסדות דמוקרטיים

 • זק הירש

  עוזר מחקר במרכז לממשל וכלכלה

 • אריה יונתן

  עוזר מחקר במרכז למוסדות וערכים

 • איתמר יקיר

  חוקר במרכז לממשל וכלכלה

 • ד״ר מוחמד ח'לאילה

  חוקר בתוכנית לחברה הערבית בישראל

  קראו עוד
 • יעל כהן

  עוזרת מחקר בתכנית החרדים

  קראו עוד
 • עו"ד עמיר כהנא

  חוקר בתכנית דמוקרטיה בעידן המידע

  קראו עוד
  עו"ד עמיר כהנא הוא בעל תואר שני במשפטים מאוניברסיטת קיימברידג', תואר ראשון במשפטים מהמרכז הבינתחומי הרצליה, ותואר ראשון בסטטיסטיקה וניהול מאוניברסיטת תל אביב.
 • ד“ר לי כהנר

  חוקרת בתכנית חרדים בישראל

  קראו עוד

  ד“ר כהנר היא גאוגרפית חברתית, ראש החוג ללימודים רב־תחומיים ומרצה בכירה במחלקה לגאוגרפיה ולימודי סביבה במכללה האקדמית אורנים וחברה בצוותי חשיבה ותכנון של משרדי הממשלה העוסקים במרחב החרדי.

  ספרה “חרדיות מודרנית: מעמד ביניים חרדי בישראל“ (בשיתוף עם ד“ר חיים זיכרמן) ראה אור ב־ 2012 בהוצאת המכון הישראלי לדמוקרטיה.

 • אל"ם (מיל') ד"ר לירון ליבמן

  עמית מחקר במרכז לביטחון לאומי ודמוקרטיה

  קראו עוד
  עו"ד ליבמן שירת בפרקליטות הצבאית כתובע הצבאי הראשי וכראש מחלקת הדין הבינלאומי.
  בוגר הקורס לפיקוד ומטה בצה"ל (פו"ם) ובעל תואר דוקטור במשפטים מאוניברסיטה העברית בירושלים. עבודת הדוקטורט שלו עסקה בהרתעה ודיני השימוש בכוח במשפט הבינלאומי. 
 • ד"ר גיא לוריא

  חוקר בכיר בתכנית להגנה על ערכים דמוקרטיים

  קראו עוד

  תחומי מומחיות: הרשות השופטת, היועץ המשפטי לממשלה ורשויות התביעה, דיני תעמולת בחירות וצנזורה, היסטוריה של המשפט, היסטוריה של המחשבה המדינית והאזרחות.

  ד"ר לוריא הוא עורך דין וקיבל את התואר דוקטור בהיסטוריה מאוניברסיטת ג'ורג'טאון בארצות הברית (2013). ד"ר לוריא היה מרכז ועדת שמגר לעניין גיבוש כללי אתיקה לחברי ממשלה ועשה פוסט-דוקטורט באוניברסיטת חיפה (2016-2013).

 • ד"ר אסף מלחי

  חוקר בתכנית לחרדים בישראל ובתכנית לצבא חברה

  קראו עוד

  ד"ר אסף מלחי הוא חוקר במכון הישראלי לדמוקרטיה בתכנית חרדים ובמרכז לביטחון ודמוקרטיה. אסף הוא סוציולוגי פוליטי ומומחה למדיניות שילוב חרדים בתעסוקה, באקדמיה ובשירות צבאי ואזרחי. כיום הוא עוסק גם בחקר יחסי צבא – חברה ובוחן את התמורות בדעת הקהל ביחס למודל הגיוס לצה"ל ואת שילובן של פריפריות חברתיות בשירות הצבאי בישראל.

 • עו"ד לילה מרגלית

  חוקרת בכירה במרכז לביטחון לאומי ודמוקרטיה

  קראו עוד

  חוקרת במרכז לביטחון לאומי ודמוקרטיה

 • יחיאל נועם

  עוזר מחקר במרכז למוסדות וערכים/המרכז לממשל וכלכלה

 • אינה אורלי ספוז'ניקוב

  חוקרת במרכז ויטרבי

  קראו עוד

  בוגרת תואר שני בכלכלה מאוניברסיטה במוסקבה ובעלת ניסיון רב במחקר כמותי יישומי (מחקרי שוק, דעת הקהל והערכה).

 • ד"ר אור ענבי

  חוקר במרכז ויטרבי לחקר דעת קהל ומדיניות

  קראו עוד

  חוקר במרכז ויטרבי לחקר דעת קהל ומדיניות. הדוקטורט שלו, שנכתב במחלקה לסוציולוגיה באוניברסיטת בר אילן, עסק במעורבות אבהית, בגבריות חדשה ובממשק בין העבודה למשפחה.

 • ד"ר עמיר פוקס

  חוקר בכיר בתוכנית הגנה על ערכים ומוסדות דמוקרטיים

  קראו עוד

  ד“ר פוקס הוא בעל תואר דוקטור מהפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים ומרצה מן החוץ במחלקה לפוליטיקה ותקשורת במכללת  הדסה.
  ב־ 2011 היה חבר בוועדה שמינה שר המשפטים לבחינת יסודות עבֵרות ההמתה.

 • אריאל פינקלשטיין

  חוקר במרכז לממשל וכלכלה ובמרכז ללאום דת ומדינה

  קראו עוד

  אריאל פינקלשטיין הוא דוקטורנט במחלקה למדע המדינה באוניברסיטת בר אילן. עבודת הדוקטורט שלו עוסקת בהשפעות ההדדיות בין דת ומדינה בישראל לאור מיסוד שירותי הדת במדינה.

 • אביטל פרידמן

  חוקרת במרכז לממשל וכלכלה

 • בן פרג'ון

  חוקר, המרכז לביטחון ודמוקרטיה, התכנית לחברה הערבית בישראל

  קראו עוד
 • ד"ר חן פרידברג

  עמיתת מחקר בתכנית לרפורמות פוליטיות

  קראו עוד

  השתתפה בכתיבת שלושה מחקרים בהוצאת המכון הישראלי לדמוקרטיה: "פיקוח הכנסת על הממשלה", "תיקון שיטת הממשל בישראל" ו"ההשתתפות בבחירות לכנסת".

  ד"ר פרידברג היא חברת סגל במחלקה למזרח תיכון ומדע המדינה באוניברסיטת אריאל בשומרון.

 • ירדן קידר

  רכז מחקרים

  קראו עוד
 • פרופ' עופר קניג

  עמית מחקר בתכנית לרפורמות פוליטיות; אתר האינטרנט

  קראו עוד

  פרופ' קניג הוא מומחה בפוליטיקה השוואתית וקיבל את הכשרתו בחוג למדע המדינה באוניברסיטה העברית בירושלים ובאוניברסיטת UBC שבוונקובר, קנדה. משמש מרצה בכיר במכללה האקדמית אשקלון.

 • רועי קנת פורטל

  עוזר מחקר במרכז לממשל וכלכלה

  קראו עוד

  רועי עוזר מחקר במרכז ממשל וכלכלה, בתוכנית לרפורמות בשוק העבודה.

 • ירון קפלן

  חוקר במרכז ויטרבי לחקר דעת קהל ומדיניות

  קראו עוד

  הוא חוקר בצוות מרכז ויטרבי לחקר דעת קהל ומדיניות במכון הישראלי לדמוקרטיה. בוגר תואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה במגמה לפסיכולוגיה חברתית מאוניברסיטת בר אילן. בעל ניסיון רב בעריכת מחקרי שוק, סקרי דעת קהל וניתוחם . שימש בעבר כחוקר כמותי בחברות ייעוץ ומכוני מחקר.

 • שלי רובינסון

  עוזרת מחקר, המרכז לביטחון ודמוקרטיה

 • ד"ר אריק רודניצקי

  חוקר בתוכנית לחברה הערבית בישראל

  קראו עוד

  ד"ר רודניצקי עוסק בחקר החברה הערבית בישראל בשני העשורים האחרונים. תחומי העניין העיקריים שלו: תמורות פוליטיות, לאומיות וחברתיות בחברה הערבית; יחסי יהודים-ערבים, וכן מדיניות הממשלה כלפי האזרחים הערבים במדינה. הוא בעל תואר שלישי מהמחלקה ללימודי המזרח התיכון באוניברסיטת בר-אילן, וכן תואר שני ותואר ראשון בהיסטוריה של המזרח התיכון, ותואר שני במנהל עסקים, מאוניברסיטת תל-אביב.

 • עו"ד עודד רון

  חוקר בתוכנית לחברה הערבית בישראל

  קראו עוד

  בעל תואר שני במשפטים מתכנית "תקנה" בקתדרה לזכויות אדם ע"ש אמיל זולא, המכללה למנהל ותואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת בר אילן. התמחה באגודה לזכויות האזרח.

 • הילה שואף־קולביץ

  חוקרת במרכז לממשל וכלכלה

  קראו עוד

  הילה דוקטורנטית באוניברסיטת תל אביב בחוג למדיניות ציבורית. הילה עוסקת במגוון תחומי מחקר בעולם הכלכלה והמדיניות הציבורית, ביניהם כלכלת בריאות, כלכלת סביבה, מדיניות ציבורית בחינוך, כלכלה התנהגותית, ואי־שוויון בחברה הישראלית.

 • מר ג'וד (יהודה) טרגין

  עוזר מחקר במרכז למוסדות וערכים

  קראו עוד

  ג'וד נמצא לקראת סוף לימודיו לתואר במשפטים ובתוכנית "אמירים" של הפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטה העברית, לצד לימודי השלמה לתואר שני במדעי הקוגניציה.

 • שאול הרטל

  חוקר בתכנית רפורמות בשירות הציבורי

פיתוח ואסטרטגיה בינלאומית

 • יעל נתנאל

  מנהלת מערך פיתוח

 • אלי בנט

  מנהל אסטרטגיה בינלאומית

 • שי ידגר

  רכז ידע וקהילה במחלקת הפיתוח

 • גילה נועם

  מנהלת פיתוח תכניות

 • אנה רוזמן

  רכזת פיתוח ופרוייקטים במחלקת הפיתוח

יישום וקשרי ממשל

 • ארנון מאיר

  מנהל מערך יישום וקשרי ממשל

 • חגית שרון-אגמון

  מנהלת מחלקת כנסים ואירועים

 • ארז סומר

  רכז פרויקטים במרכז לממשל וכלכלה

 • עדי אליאסי כהן

  אחראית קשרי ממשל

 • יונתן ולפר

  אחראי קשרי כנסת

תקשורת ושיווק

 • נגה גולדפינגר-הרן

  דוברת

 • דנאי מרקס כלף

  מנהלת תקשורת בינלאומית

 • מיכל דובינסקי

  עוזרת דוברת ומומחית רשתות חברתיות ודיגיטל

לשכת נשיא

 • אורית מייברוק

  ראש מטה

 • יערה נוימן

  עוזרת נשיא וסגן נשיא לפיתוח

הוצאה לאור

 • דורית שובל

  ראש תחום מינהל

 • חלי פרוימוביץ'

  אחראית הפקה

 • לילך צ'לנוב

  עורכת מרכזת

 • תמר שקד

  עורכת מרכזת

 • נדב שטכמן-פולישוק

  סדר ומביא לדפוס

כספים

 • ענת גולדמן

  ראש תחום תקציב ותכנון

 • גלית כהן

  מנהלת חשבונות ניהול מלאי ומאגר לקוחות

 • אמרילי נרקיס

  מנהלת כספים

 • לילי צדוק

  מנהלת חשבונות ראשית

 • מירי גורי

  חשבת שכר

מטה

 • נעים אבו-נג'מה

  תחזוקה

 • איילת בני

  מזכירת מרכזים

 • הליה בר-מג

  מזכירה

 • מיכל גוברמן-ורד

  מנהלת לשכת סגני הנשיא למחקר ומנהלת פרויקטים

 • נירית גלבוע בן בסת

  אחראית רכש וחוזים

 • הרצל דוד

  שילוח והפצה

 • מוחמד מוג'אהד

  תחזוקה

 • זהבה קינן

  מזכירה

 • מעיין רביץ-שלום

  אחראית משאבי אנוש

 • ריטה רוסין

  מזכירת המרכז לביטחון ודמוקרטיה והמרכז לממשל וכלכלה

 • דפנה ריבלין

  מזכירה