אירועים

חיפוש אירועים

סינון

סגרו סינון

דיון בשיתוף המשרד לשוויון חברתי, אוניברסיטת חיפה וקו אימפקט, בעקבות השקת הספר "מרחבי עבודה משותפים: עובדים יהודים וערבים בארגוני עבודה בישראל". הדיון יועבר בשידור חי באתר ובעמוד הפיסבוק של המכון הישראלי לדמוקרטיה

  • שידור חי
no image

ראש האופוזיציה, ח"כ יאיר לפיד: "השלמת תהליך האיזון בין הרשויות תלויה בשינוי או חקיקת חוק יסוד ברוב של 80 ח"כים, והשלמת החקיקה שנוגעת לזכויות אדם. אם הכנסת תעשה את תפקידה ברצינות, נשנה את הדרך שבה בית המשפט פוסל חוקים"

no image

סירובה של הממשלה לקבל כל אפשרות לדיון בכנסת ושינוי חקיקה ע״י נבחרי הציבור, בשם המשמעת הקואליציונית שהפכה לטוטאלית ומוחלטת בשנים האחרונות, מחדדת עד כמה כלי הפיקוח של הכנסת חייבים לעבור רפורמה. הדרמה שחוללה שבוע שעבר ח"כ שאשא- ביטון ואיומי הסנקציה להדחתה מתפקידה כיו"ר ועדת הקורונה, הם מופע של חולשת בית המחוקקים שלנו. מה הם הכלים לחיזוק הכנסת ומה חושבים על זה חברי הכנסת?

  • שידור חי
no image

דיון מיוחד של המכון הישראלי לדמוקרטיה והאוניברסיטה העברית, בהשתתפות מר טוני בלייר, ראש ממשלת בריטניה לשעבר ומייסד הארגון לשינוי גלובאלי, ומר תום פרידמן, עיתונאי ה"ניו יורק טיימס" וזוכה פרס פוליצר, על עתיד המשטרים הדמוקרטיים בעידן הקורונה

  • למוזמנים בלבד
no image

דיון מיוחד על השלכות הסיפוח על זכויות האזרח ועל יחסי יהודים ערבים. בין המשתתפים: חוקרי המכון; אל"מ (מיל.) ד"ר שאול אריאלי; אלוף (מיל.) גרשון הכהן; אלוף (מיל.) עמי אילון; ועו"ד עודד רביבי, ראש מועצת אפרת

  • שידור חי

הפורום להשכלה גבוהה - סדרת מפגשים בנושא ממשק אקדמיה-חברה בישראל

  • שידור חי

מה כולל ההסכם הקואליציוני שנחתם בין הליכוד לכחול לבן? מה ערכה של "החבילה הדמוקרטית" שלשמה נכנסה כחול לבן לממשלה? מהם ההישגים הדמוקרטיים, אל מול האתגרים שההסכם מעלה?

  • שידור חי
no image

דיון מיוחד על תפקידה של מערכת המשפט במשבר הפוליטי, כשירות ראש ממשלה תחת כתב אישום והצורך בהסדרת יחסי הרשויות.

no image

משבר הקורונה הציב בפני ההנהגה הרבנית בישראל ובעולם אתגרים הלכתיים ומנהיגותיים דרמטיים. הם מצאו את עצמם בין פטיש צווי המדינה לסדן ההלכה והמנהג, כשעל הכף חיי אדם כשהם צריכים לשמש מנהיגים לקהלם בעת משבר. כיצד הגיבו רבנים למשבר? מה תעשה הקורונה ליחסים בין רבנות למדינה? לאמון של קהילות ברבניהן?

no image

סיכום הדיון שנערך בשיתוף מרכז מינרבה לזכויות אדם בפקולטה למשפטים שבאוניברסיטה העברית

no image

לאור משבר הקורונה, התכנס צוות שוק העבודה העתידי בפגישה דיגיטלית במטרה לדון בשאלה כיצד ניתן לנצל את המצב שנכפה על כולנו בשל משבר הקורונה, בו רובנו נאלצים לעבוד מרחוק, במטרה לקדם ולהסדיר עבודה חלקית מהבית גם ביום שאחרי

no image

רוב הפרלמנטים בעולם ממשיכים לעבוד גם במצב החירום הנוכחי, תוך התאמת נהלי הישיבות וההצבעות להגבלות. בפרלמנטים שהושבתו או שיכולת הפיקוח שלהם על הממשלה נפגעה (רומניה וקנדה), המהלך נעשה בהסכמת הפרלמנט?

  • שידור חי
no image

הבחירות לכנסות ה-21 וה-22 התנהלו על רקע מאבקי דת ומדינה, ותסיסה הולכת וגוברת מצד חלקים נרחבים בציבור הישראלי כלפי המדיניות הנוכחית בנוגע לזהותה היהודית של מדינת ישראל. ארגוני חברה אזרחית שעוסקים בנושאים אלו, גיבשו תשתית לסטטוס קוו חדש, שיהווה בסיס להסכמות. בין המשתתפים: יו״ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן, ח״כ חילי טרופר, כחול לבן וארגוני חברה אזרחית.

  • שידור חי
  • פתוח לקהל בהרשמה מראש
no image