קמפיין

מדד הדמוקרטיה 2019: תייגו את עצמכם

אז מה מצבה של הדמוקרטיה בישראל? עד כמה אתם מביעים אמון במוסדות המדינה? מה מצבה של מערכת השירות הציבורי? ועד כמה ההחלטות המקצועיות המתקבלות על ידי שופטי בית המשפט העליון מושפעות מעמדותיהם הפוליטיות? ענו וגלו איפה אתם ביחס לשאר הישראלים!

תייג את עצמך 2019

Mako והמכון הישראלי לדמוקרטיה מזמינים אתכם "לתייג" את עצמכם ולמצוא איפה אתם ביחס לשאר אזרחי המדינה בסוגיות המרכזיות שעל הפרק בדמוקרטיה הישראלית. לצורך כך, פיתח המכון הישראלי לדמוקרטיה אפליקציה ייעודית שבעזרתה תוכלו להשוות את עצמכם לחברה הישראלית כולה.

אפליקציית "תייג את עצמך" מאפשרת למקם את עצמכם על הסקאלה של המדד, ב-10 שאלות שנבחרו מתוך עשרות השאלות שנשאלו במדד הדמוקרטיה השנתי של המכון הישראלי לדמוקרטיה לשנת 2019. עם סיום השאלון, תתבקשו להשאיר כתובת אימייל בכדי שנוכל לחזור אליכם עם התוצאות. תוצאות המדד ייחשפו ביום רביעי ה-7.1.2020 בשעה 10:00 בטקס חגיגי בבית הנשיא ראובן (רובי) ריבלין, ומיד אח"כ יישלח אליכם אימייל עם התוצאות האישיות שלכם.

מדד הדמוקרטיה הישראלית הוא פרויקט מחקר המתקיים זו השנה ה-17. הפרויקט שם לו למטרה לבחון ולהעריך את מצבה של הדמוקרטיה הישראלית, לבדוק כיצד אתם האזרחים תופסים את תפקוד מוסדות השלטון, מה רמת הסולידריות בחברה הישראלית, מהם המתחים הכי חזקים ברחוב הישראלי ואיפה עומדת הדמוקרטיה הישראלית מול מדינות אחרות בעולם. מטרת איסוף הנתונים וניתוחם היא למצוא את נקודות החוזק והחולשה ולפעול לשיפור המדינה היהודית והדמוקרטית שלנו.
נתוני מדד הדמוקרטיה מבוססים על סקר רחב היקף הנערך ומנותח על ידי מרכז גוטמן לחקר דעת הקהל ומדיניות במכון הישראלי לדמוקרטיה בהובלתה של פרופ' תמר הרמן וכן על סקירה של מדדים בינלאומיים שונים. ביום רביעי (7.1.2020) יוגש המדד לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין על ידי נשיא המכון הישראלי לדמוקרטיה יוחנן פלסנר בטקס שייערך בבית הנשיא.