קמפיין

מדד הדמוקרטיה 2020: תייגו את עצמכם

מה מצבה של הדמוקרטיה בארץ, האם ישראל היא מקום שטוב לחיות בו, האם גם אתם חושבים שלא משנה עבור מי מצביעים - זה לא באמת משנה את המצב, ועד כמה משבר הקורונה השפיע על היחסים בין הקבוצות בחברה הישראלית? ענו וגלו איפה אתם ביחס לשאר הישראלים!

Mako והמכון הישראלי לדמוקרטיה מזמינים אתכם "לתייג" את עצמכם ולמצוא איפה אתם ביחס לשאר אזרחי המדינה בסוגיות המרכזיות שעל הפרק בדמוקרטיה הישראלית. לצורך כך, פיתח המכון הישראלי לדמוקרטיה אפליקציה ייעודית שבעזרתה תוכלו להשוות את עצמכם לחברה הישראלית כולה.

אפליקציית "תייג את עצמך" מאפשרת למקם את עצמכם על הסקאלה של המדד, ב-10 שאלות שנבחרו מתוך עשרות השאלות שנשאלו במדד הדמוקרטיה השנתי של המכון הישראלי לדמוקרטיה לשנת 2020. עם סיום השאלון, תתבקשו להשאיר כתובת מייל בכדי שנוכל לחזור אליכם עם התוצאות. תוצאות המדד ייחשפו ביום שני ה-11.1.2021 בטקס חגיגי בבית הנשיא ראובן (רובי) ריבלין, ומיד אח"כ יישלח אליכם מייל עם התוצאות האישיות שלכם.

מדד הדמוקרטיה הישראלית הוא פרויקט מחקר המתקיים זו השנה ה-18. הפרויקט שם לו למטרה לבחון ולהעריך את מצבה של הדמוקרטיה הישראלית, לבדוק כיצד אתם האזרחים תופסים את תפקוד מוסדות השלטון, מה רמת הסולידריות בחברה הישראלית, מהם המתחים הכי חזקים ברחוב הישראלי ואיפה עומדת הדמוקרטיה הישראלית מול מדינות אחרות בעולם. מטרת איסוף הנתונים וניתוחם היא למצוא את נקודות החוזק והחולשה ולפעול לשיפור המדינה היהודית והדמוקרטית שלנו.

נתוני מדד הדמוקרטיה מבוססים על סקר רחב היקף הנערך ומנותח על ידי מרכז ויטרבי לחקר דעת הקהל ומדיניות במכון הישראלי לדמוקרטיה בהובלתה של פרופ' תמר הרמן וכן על סקירה של מדדים בינלאומיים שונים. ביום שני (11.1.2021) יוגש המדד לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין על ידי נשיא המכון הישראלי לדמוקרטיה יוחנן פלסנר בטקס שייערך בבית הנשיא.