פורום קיסריה חורף 2007

ביום שלישי, כ"ה בשבט תשס"ז, 13 בפברואר 2007 ערך המכון הישראלי לדמוקרטיה את פורום קיסריה להתוויית מדיניות כלכלית לאומית זו השנה החמש עשרה, הפעם במתכונת של מושב חורף. הסיבה להקמת הפורום היא התקווה להתוות וליצור מצע כלכלי שיהיה הבסיס למדיניות הכלכלית של ממשלות ישראל. שלא כמו כינוסים כלכליים אחרים, המשמשים בעיקר בימה ארעית להבעת עמדות, משתתפי הפורום פועלים חודשים ארוכים כדי להביא לדיוניו תכניות מעשיות שהממשלה יכולה לאמץ ולבצע. השנה, במטרה להעשיר, לגוון ולהעמיק את הדיון הציבורי הכלכלי הוחלט להוסיף למפעל זה מושב חורף. המושב הוקדש לדיון ברפורמה בתקציב הביטחון.

פורום קיסריה, חורף 2007, התכנס בפעם החמש עשרה על רקע מלחמת לבנון השנייה במטרה לעסוק בהיבטים הכלכליים של מערכת הביטחון ומתוך התמקדות באפשרות לרפורמה בתקציב הביטחון. שר האוצר, מר אברהם הירשזון, היה יושב ראש הפורום וניהל את הדיונים; ובצד הדיונים נשאו השנה דברים שר האוצר מר אברהם הירשזון ושר הביטחון מר עמיר פרץ.

לקראת הכנס כונס צוות בראשות אלוף (במיל') אילן בירן, ששקד במשך חודשים על הכנת הדיון. בעבודת הצוות השתתפו: רב-אלוף (במיל') אמנון ליפקין שחק (מגבש הצוות וראש הצוות בראשית תקופת ההכנה), ח"כ חיים אורון, מר הראל בלינדה, ח"כ אבשלום וילן, אלוף (במיל') עמוס ירון, מר אמנון נויבך וד"ר אמיר שוהם.