כנס אלי הורביץ לכלכלה וחברה

כנס אלי הורביץ לכלכלה וחברה (לשעבר פורום קיסריה), הוא הכנס הכלכלי המוביל בישראל של המכון הישראלי לדמוקרטיה. זה עשרים ושלוש שנה הכנס משמש כצומת שבו נפגשים השיח הציבורי והידע המקצועי בכלכלה ובחברה. 

מטרת הכנס היא טיוב תהליך קבלת ההחלטות בממשל, שהמשכו הטבעי הוא השבחת איכות המדיניות החברתית והכלכלית של ישראל לטובת הציבור כולו. 
הכנסים עוסקים באתגרי הממשל והכלכלה, בהשפעה שיש ליציבות הפוליטית על יכולת הממשלה לקדם רפורמות ועל ביצועי המשק והמגזר העסקי, באפקטיביות השירות הציבורי ובדרך להטמיע חדשנות למשרדי הממשלה. כמו גם בעולם יחסי העבודה ההולך ומשתנה בסביבת שוק דינמי, במשבר השוק הפנסיוני ובסוגיית גיל הפרישה ובתפקידה של התקשורת הכלכלית בישראל. 

בדיוני הכנס משתתפים מדיי שנה, ראשי ממשל ומקבלי החלטות, בכירים מהמגזר הציבורי, גורמים מובילים באקדמיה ויושבי ראש ומנכ"לים של קונצרנים וחברות מהתעשייה, הפיננסיים וההיי-טק.

 • תמונת ברירת מחדל

  דפנה אבירם-ניצן

  מנהלת הכנס

  קראו עוד

  דפנה אבירם-ניצן היא מנהלת המרכז לממשל וכלכלה במכון הישראלי לדמוקרטיה ומנהלת כנס אלי הורביץ לכלכלה וחברה. בשנים 2016-2003 הייתה מנהלת המחקר הכלכלי בהתאחדות התעשיינים.
  ב-2016 הקימה את היחידה לחקר ההגירה והעלייה במרכז אהרון מאיר לחקר הבנקאות באוניברסיטת בר-אילן ולאורך השנים כיהנה כדירקטורית חיצונית במגוון חברות (כלל פיננסים – קרנות נאמנות, אטראו שוקי הון ועוד), חברת וועדות השקעה, וועדות ביקורת ועוד.

   

 • תמונת ברירת מחדל

  ירדן קידר

כנס אלי הורביץ מתמקד בנושאים אסטרטגיים ארוכי־טווח ובעלי חשיבות לממשלה ולמדינה. הכנס מבוסס על תשתית מחקרית ודיונים מקצועיים, ומשלב מגוון רחב של מומחים, אנשי ממשל ואנשי עסקים

 • למוזמנים בלבד
 • שידור חי

כנס אלי הורביץ מתמקד בנושאים אסטרטגיים ארוכי־טווח ובעלי חשיבות לממשלה ולמדינה. הכנס מבוסס על תשתית מחקרית ודיונים מקצועיים, ומשלב מגוון רחב של מומחים, אנשי ממשל ואנשי עסקים

 • למוזמנים בלבד
 • שידור חי

בכנס יוצג מחקר חדשני שערכו פרופ' יובל פלדמן מהמכון הישראלי לדמוקרטיה, ד"ר תמר קריכלי-כץ מאוניברסיטת תל-אביב ועו"ד חגי פורת, המצביע על סוגי אפליה שונים לאוכלוסיות שונות, ופתרונות שונים לכל אחד מהם.

 • למוזמנים בלבד

כנס אלי הורביץ יוצא השנה בפרויקט תלת־שנתי שיתמקד בנושאים אסטרטגיים ארוכי־טווח ובעלי חשיבות לממשלה ולמדינה. הפרויקט ייצור רציפות של מחקר ודיון, ישלב מגוון גדול יותר של מומחים ויאפשר תקשורת יעילה יותר עם הממשלה

 • למוזמנים בלבד

הכנס הוא למשתתפים מוזמנים בלבד וניתן יהיה לצפות בו בשידור חי באתר

 • שידור חי
 • למוזמנים בלבד
default

בימים רביעי–חמישי, ב'–ג' בתמוז תשס"ג, 2–3 ביולי 2003, ערך המכון הישראלי לדמוקרטיה את פורום קיסריה זו השנה האחת עשרה ברצף. הסיבה לעריכת הפורום היא התקווה להתוות וליצור מצע כלכלי שיהיה בבסיס המדיניות הכלכלית של ממשלות ישראל. שלא כמו כינוסים כלכליים אחרים, המשמשים בעיקר בימה ארעית להבעת עמדות, משתתפי הפורום פועלים חודשים ארוכים כדי להביא לדיוניו תכניות מעשיות שהממשלה יכולה לאמץ ולבצע. מועד ההתכנסות נקבע לחודש יולי, ערב הדיונים על תקציב המדינה. המשתתפים בפורום מאמינים שההמלצות והדיון המקצועי המתנהל בו ישפיעו לטובה על התקציב המוצע.

default

כנס אלי הורביץ לכלכלה וחברה - פורום קיסריה מאז 1992 מתכנס השנה בתקופה של סערות כלכליות וחברתיות ועל רקע התגבשותה של ממשלת אחדות לאומית. על רקע התרחשויות אלה נדוּן במשותף בנושאים כלכליים וחברתיים מרכזיים במטרה להציג לפני קובעי המדיניות שורת המלצות מעשיות. את ההמלצות ננסח בעקבות עבודת הצוותים המקצועיים לקראת הכנס ולאור התובנות שיעלו המשתתפים בישיבות העבודה במהלך הכנס.

default

בימים ראשון–שני, י"ז-י"ח בסיון תשע"א, 19-20 ביוני 2011, ערך המכון הישראלי לדמוקרטיה את פורום קיסריה להתוויית מדיניות כלכלית לאומית זו השנה ה-19. הכנס נערך במסלול האקדמי, המכללה למנהל בראשון לציון.

default

מטרת הפורום, למן הכינוס הראשון שלו, ליצור מצע כלכלי שיהיה הבסיס למדיניות הכלכלית של ממשלות ישראל. משתתפי פורום קיסריה פועלים חודשים ארוכים כדי להביא לדיוניו תכניות מעשיות שהממשלה יכולה לאמץ ולבצע.

default

ביום שלישי, כ"ה בשבט תשס"ז, 13 בפברואר 2007 ערך המכון הישראלי לדמוקרטיה את פורום קיסריה להתוויית מדיניות כלכלית לאומית זו השנה החמש עשרה, הפעם במתכונת של מושב חורף. הסיבה להקמת הפורום היא התקווה להתוות וליצור מצע כלכלי שיהיה הבסיס למדיניות הכלכלית של ממשלות ישראל. שלא כמו כינוסים כלכליים אחרים, המשמשים בעיקר בימה ארעית להבעת עמדות, משתתפי הפורום פועלים חודשים ארוכים כדי להביא לדיוניו תכניות מעשיות שהממשלה יכולה לאמץ ולבצע. השנה, במטרה להעשיר, לגוון ולהעמיק את הדיון הציבורי הכלכלי הוחלט להוסיף למפעל זה מושב חורף. המושב הוקדש לדיון ברפורמה בתקציב הביטחון.

default

בימים שלישי–חמישי, כ"ד–כ"ו בסיוון תשס"ו, 20–22 ביוני 2006, ערך המכון הישראלי לדמוקרטיה את פורום קיסריה להתוויית מדיניות כלכלית לאומית זו השנה הארבע עשרה. הסיבה להקמת הפורום היא התקווה להתוות וליצור מצע כלכלי שיהיה הבסיס למדיניות הכלכלית של ממשלות ישראל. שלא כמו כינוסים כלכליים אחרים, המשמשים בעיקר בימה ארעית להבעת עמדות, משתתפי הפורום פועלים חודשים ארוכים כדי להביא לדיוניו תכניות מעשיות שהממשלה יכולה לאמץ ולבצע. מועד ההתכנסות נקבע לחודש יוני, ערב הדיונים על תקציב המדינה. המשתתפים בפורום מאמינים שההמלצות והדיון המקצועי המתנהל בו ישפיעו לטובה על התקציב המוצע.

default

בימים שלישי–חמישי, כ"א–כ"ג בסיוון תשס"ה, 28–30 ביוני 2005, ערך המכון הישראלי לדמוקרטיה את פורום קיסריה זו השנה השלוש עשרה ברצף. הסיבה לעריכת הפורום היא התקווה להתוות וליצור מצע כלכלי שיהיה בבסיס המדיניות הכלכלית של ממשלות ישראל. שלא כמו כינוסים כלכליים אחרים, המשמשים בעיקר בימה ארעית להבעת עמדות, משתתפי הכנס פועלים חודשים ארוכים כדי להביא לדיוניו תכניות מעשיות שהממשלה יכולה לאמץ ולבצע. מועד ההתכנסות נקבע לחודש יוני, ערב הדיונים על תקציב המדינה. המשתתפים בפורום מאמינים שההמלצות והדיון המקצועי המתנהל בו ישפיעו לטובה על התקציב המוצע.

default

בימים רביעי –חמישי, י"ח–י"ט בתמוז תשס"ד, 7–8 ביולי 2004, ערך המכון הישראלי לדמוקרטיה את פורום קיסריה זו השנה השתים עשרה ברצף. הסיבה לעריכת הפורום היא התקווה להתוות וליצור מצע כלכלי שיהיה בבסיס המדיניות הכלכלית של ממשלות ישראל. שלא כמו כינוסים כלכליים אחרים, המשמשים בעיקר בימה ארעית להבעת עמדות, משתתפי הכנס פועלים חודשים ארוכים כדי להביא לדיוניו תכניות מעשיות שהממשלה יכולה לאמץ ולבצע. מועד ההתכנסות נקבע לחודש יולי, ערב הדיונים על תקציב המדינה. המשתתפים בפורום מאמינים שההמלצות והדיון המקצועי המתנהל בו ישפיעו לטובה על התקציב המוצע.

default

בימים רביעי–חמישי, כ"ג–כ"ד בתמוז תשס"ב, 3–4 ביולי 2002, ערך המכון הישראלי לדמוקרטיה את פורום קיסריה זו השנה העשירית ברצף. הסיבה לעריכת הפורום היא התקווה להתוות וליצור מצע כלכלי שיהיה הבסיס למדיניות הכלכלית של ממשלות ישראל. שלא כמו כינוסים כלכליים אחרים, המשמשים בעיקר בימה ארעית להבעת עמדות, משתתפי הכנס פועלים חודשים ארוכים כדי להביא לדיוניו תכניות מעשיות שהממשלה יכולה לאמץ ולבצע. מועד ההתכנסות נקבע לחודש יולי, ערב הדיונים על תקציב המדינה. המשתתפים בפורום מאמינים שההמלצות והדיון המקצועי המתנהל בו ישפיעו לטובה על התקציב המוצע.

default

בימים רביעי–חמישי, כ"ט–ל' בסיוון תשס"א, 20–21 ביוני 2001, ערך המכון הישראלי לדמוקרטיה זו השנה התשיעית ברצף את פורום קיסריה במלון דן קיסריה. הסיבה לעריכת הכנס היא התקווה להתוות וליצור מצע כלכלי שיהיה בבסיס המדיניות הכלכלית של ממשלות ישראל. שלא כמו כינוסים כלכליים אחרים, המשמשים בעיקר בימה ארעית להבעת עמדות, משתתפי הפורום פועלים חודשים ארוכים כדי להביא לדיוניו תכניות מעשיות שהממשלה יכולה לאמץ ולבצע. מועד ההתכנסות נקבע לחודש יוני, ערב הדיונים על תקציב המדינה. המשתתפים בפורום מאמינים שההמלצות והדיון המקצועי המתנהל בו ישפיעו לטובה על התקציב המוצע.

default

בימים שני–שלישי, כ"ג–כ"ד בסיוון תש"ס, 26–27 ביוני 2000, ערך המכון הישראלי לדמוקרטיה את פורום קיסריה זו השנה השמינית ברצף. הסיבה לעריכת הפורום היא התקווה להתוות וליצור מצע כלכלי שיהיה הבסיס למדיניות הכלכלית של ממשלות ישראל. שלא כמו כינוסים כלכליים אחרים, המשמשים בעיקר בימה ארעית להבעת עמדות, משתתפי הפורום פועלים חודשים ארוכים כדי להביא לדיוניו תכניות מעשיות שהממשלה יכולה לאמץ ולבצע. מועד ההתכנסות נקבע לחודש יוני, ערב הדיונים על תקציב המדינה. המשתתפים בפורום מאמינים שההמלצות והדיון המקצועי המתנהל בו ישפיעו לטובה על התקציב המוצע.

default

בימים רביעי–חמישי, א'–ב' באב תשנ"ט, 14–15 ביולי 1999, ערך המכון הישראלי לדמוקרטיה את פורום קיסריה זו השנה השביעית ברצף. הסיבה לעריכת הפורום היא התקווה להתוות וליצור מצע כלכלי שיהיה הבסיס למדיניות הכלכלית של ממשלות ישראל. שלא כמו כינוסים כלכליים אחרים, המשמשים בעיקר בימה ארעית להבעת עמדות, משתתפי הכנס פועלים חודשים ארוכים כדי להביא לדיוניו תכניות מעשיות שהממשלה יכולה לאמץ ולבצע. מועד ההתכנסות נקבע לחודש יולי, ערב הדיונים על תקציב המדינה. המשתתפים בפורום מאמינים שההמלצות והדיון המקצועי המתנהל בו ישפיעו לטובה על התקציב המוצע.

default