פרויקט מיוחד

שער הדמוקרטיה הישראלית

מיזם מיוחד של המכון הישראלי לדמוקרטיה שמטרתו לחזק את ההזדהות של הציבור הישראלי עם מגילת העצמאות וערכי הליבה שהיא מייצגת. השער הוקם בשיתוף עיריית תל אביב יפו ומציע למבקרים מופע אור-קולי ייחודי ומרגש בטכנולוגיית 360 מעלות על האירועים המרכזיים שעיצבו את הדמוקרטיה הישראלית מאז קום המדינה ועד ימינו

לאתר שער הדמוקרטיה הישראלית

לקראת הפתיחה לקהל הרחב ערב יום העצמאות, ייערך אירוע השקה למיזם "שער הדמוקרטיה הישראלית", ביום ב' (9.4.18) בשעה 16:15, ברחבה מול רחוב רוטשילד 1, במעמד יו"ר הכנסת ובהשתתפות רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב-יפו ויוחנן פלסנר, נשיא המכון הישראלי לדמוקרטיה. במסגרת ההשקה יהיה אדלשטיין הראשון לחתום מחדש על מגילת העצמאות ויוקרן לראשונה הסרטון שילווה את המיזם.

שער הדמוקרטיה הישראלית הינו היכל מיוחד שיוקם למשך חצי שנה, ובו מופע אור- קולי ייחודי ומרגש בטכנולוגיית 360 מעלות, הסוקר את האירועים המרכזיים שעיצבו את הדמוקרטיה הישראלית מאז קום המדינה ועד ימינו, ומדגיש את ערכי הליבה שעליהם מושתתים חוקי המדינה ומוסדותיה.

השער הינו מבנה ייחודי אשר יוקף בקשתות המסמלות את השילוביות והרב- גוניות של החברה הישראלית. על קשתות השער יוטמעו ציטוטים נבחרים ממגילת העצמאות, הטקסט המכונן שמבטא את הערכים עליהן מושתתת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. מבקרי שער הדמוקרטיה הישראלית יוזמנו לחתום על התחייבות לקיום ערכי מגילת העצמאות ולקבל מזכרת בחתימתם.

יוחנן פלסנר נשיא המכון הישראלי לדמוקרטיה: "שנת ה- 70 למדינה היא הזדמנות מצוינת להיזכר באתגרים שיכולנו להם לאורך השנים: ממלחמות ישראל, דרך חילופי שלטון מסודרים, רצח רבין, קליטת גלי העלייה, ההתנתקות, והאינתיפאדה השניה. בכל אחד מהארועים המשמעותיים האלה ידענו לכבד את החלטות מוסדות המדינה ושלטון החוק, וכך נבנתה חוסנה של הדמוקרטיה הישראלית. היכולת שלנו לעמוד כחברה אחת המתמודדת יום יום עם אתגרים ביטחוניים ופנימיים טמונה בדבקות שלנו להמשיך ולממש את ערכי מגילת העצמאות שאפשרו לנו להגיע להישגים מופלאים במשך 70 שנות קיומה של המדינה".

השער יהיה פתוח לקהל הרחב החל מה-18.4.18, במשך כל ימות השבוע בשעות:

ראשון-חמישי: 9:00- 21:00
שישי: 9:00-16:00
שבת: 11:00-21:00

בתום שנת 2018 צפוי המיזם לנדוד בין ערים נוספות בישראל.

המיזם הוקם הודות לתרומתה הנדיבה של קרן טובי; תכנון, ביצוע והפקה: דיסקאין, אדרכילות ועיצוב: נתי אולך ותמי אולך-לרר