הודעה לעיתונות

שר המשפטים לשעבר, אבי ניסנקורן מצטרף למכון הישראלי לדמוקרטיה

|

שר המשפטים לשעבר אבי ניסנקורן, מצטרף למכון הישראלי לדמוקרטיה כעמית בכיר אורח. במסגרת תפקידו במכון יקדם ניסנקורן יוזמות להתאמת שוק העבודה לעידן שאחרי משבר הקורונה, לשיפור דרכי עבודת הממשלה ויתגבר את מאמצי המכון לחיזוק מוסדות הדמוקרטיה ושלטון החוק

Flash 90

שר המשפטים לשעבר אבי ניסנקורן, מצטרף למכון הישראלי לדמוקרטיה כעמית בכיר אורח. במסגרת תפקידו במכון יקדם ניסנקורן יוזמות להתאמת שוק העבודה לעידן שאחרי משבר הקורונה, לשיפור דרכי עבודת הממשלה ויתגבר את מאמצי המכון לחיזוק מוסדות הדמוקרטיה ושלטון החוק.

ניסנקורן שימש כשר המשפטים בממשלת ישראל ה- 35 וקידם את זכויות הפרט וזכויות חברתיות, אך יותר מכל הגן על שלטון החוק, ועקרון השוויון בפני החוק אל מול מתקפות רבות עוצמה וחסרות תקדים על מערכת המשפט.

לפני כן, שימש ניסנקורן, בוגר תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל אביב, כיו"ר הסתדרות העובדים משנת 2014. שם קידם שורה של הסכמים קיבוציים לעובדי המגזר הציבורי והעסקי. בין הישגיו הבולטים ניתן למנות את  העלאת שכר המינימום ושילוב אנשים עם מוגבלות בעולם העבודה.

יוחנן פלסנר, נשיא המכון הישראלי לדמוקרטיה ברך היום על הצטרפותו של ניסנקורן ואמר כי: "הרקע המקצועי והנסיון המעשי של אבי יסייעו לקדם את חזון המכון בכל הקשור לרפורמות הנדרשות בשירות הציבורי. אין ספק שמשבר הקורונה חידד את הצורך לשפר ולטייב את עבודת הממשלה והדרג המקצועי בשירות הציבורי. בנוסף, אני סמוך ובטוח שהצטרפותו של אבי לצוות חוקרי המכון ייצר מכפיל כוח משמעותי להתמודדות עם המאבקים לבלימת יוזמות אנטי דמוקרטיות ולחיזוק שלטון החוק".

אבי ניסנקורן ציין: "אני שמח על ההזדמנות להצטרף למכון הישראלי לדמוקרטיה, מכון המחקר המוביל בישראל מבחינת ידע, מומחיות והגנה מתמשכת על הערכים הדמוקרטיים וחיזוק המערכות הציבוריות. בכוונתי לסייע בעיצוב מדיניות שתאפשר בין היתר את הגדלת הפריון בשוק העבודה כמו גם הרחבת ההזדמנויות התעסוקתיות לכלל המגזרים בחברה הישראלית, וכמובן חיזוק הדמוקרטיה ושלטון החוק".