קמפיין

איפה אני ואיפה הדמוקרטיה הישראלית?

אז מה מצבה של הדמוקרטיה בישראל? עד כמה אתם גאים להיות ישראלים? האם חקירות נבחרי הציבור ישפיעו על עמדתך בקלפי? והאם חברי הכנסת עבדים קשה ומבצעים את תפקידם? מוזמנים להיות הראשונים לענות על סקר מדד הדמוקרטיה ולגלות איפה אתם ביחס לשאר הישראלים!

המכון הישראלי לדמוקרטיה מזמין אתכם "לתייג" את עצמכם ולמצוא איפה אתם ביחס לשאר אזרחי המדינה בסוגיות המרכזיות שעל הפרק בדמוקרטיה הישראלית. לצורך כך, פיתחנו אפליקציה ייעודית שבעזרתה תוכלו להשוות את עצמכם לחברה הישראלית כולה.

אפליקציית "תייג את עצמך" מאפשרת למקם את עצמכם על הסקאלה של המדד, ב-11 שאלות שנבחרו מתוך עשרות השאלות שנשאלו במדד הדמוקרטיה השנתי לשנת 2018. עם סיום השאלון, תתבקשו להשאיר כתובת מייל בכדי שנוכל לחזור אליכם עם התוצאות. תוצאות המדד ייחשפו ביום שני ה- 03.12 בטקס חגיגי בבית הנשיא ראובן (רובי) ריבלין, ומיד אח"כ יישלח אליכם מייל עם התוצאות האישיות שלכם.

מדד הדמוקרטיה הישראלית הוא פרויקט מחקר המתקיים זו השנה ה-16. הפרויקט שם לו למטרה לבחון ולהעריך את מצבה של הדמוקרטיה הישראלית, לבדוק כיצד אתם האזרחים תופסים את תפקוד מוסדות השלטון, מה רמת הסולידריות בחברה הישראלית, מהם המתחים הכי חזקים ברחוב הישראלי ואיפה עומדת הדמוקרטיה הישראלית מול מדינות אחרות בעולם. מטרת איסוף הנתונים וניתוחם היא למצוא את נקודות החוזק והחולשה ולפעול לשיפור המדינה היהודית והדמוקרטית שלנו.

נתוני מדד הדמוקרטיה מבוססים על סקר רחב היקף הנערך ומנותח על ידי מרכז גוטמן לחקר דעת הקהל ומדיניות במכון הישראלי לדמוקרטיה בהובלתה של פרופ' תמר הרמן וכן על סקירה של מדדים בינלאומיים שונים. ביום שלישי (3.12.18) יוגש המדד לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין על ידי נשיא המכון הישראלי לדמוקרטיה יוחנן פלסנר בטקס שייערך בבית הנשיא.