"לא שוברים את הכלים": מדד יחסי ערבים-יהודים בישראל 2012

המכון הישראלי לדמוקרטיה

כנס משותף למכון הישראלי לדמוקרטיה, לאוניברסיטת חיפה ולמרכז היהודי-ערבי, בעקבות הפרסום: לא שוברים את הכלים מדד יחסי ערבים-יהודים בישראל 2012, מאת פרופ' סמי סמוחה.

האם אזרחי ישראל הערבים משלימים עם ישראל כמדינה שהרוב בה יהודי? האם הם רוצים שמאבקם יתמקד בשוויון חברתי? מה דעתם על אינתיפאדה שלישית של הפלסטינים ועל אינתיפאדה משלהם? ומה באשר ליהודים הישראלים — האם הם מסכימים שלערבים יש זכות לחיות במדינה כמיעוט שווה זכויות? האם הם מוכנים לקבל ערבי כממונה עליהם בעבודה? האם הם מוכנים שמפלגות ערביות יצטרפו לקואליציות ממשלתיות? האם ערבי המזהה את עצמו כ"פלסטיני בישראל" יכול להיות בעיניהם אזרח נאמן למדינה?

סקר מדד יחסי ערבים-יהודים בישראל בודק מדי שנה, מאז 2003, את עמדות האזרחים הערבים והיהודים אלה כלפי אלה וכלפי המדינה. הסקר נערך מדי שנה על ידי פרופ׳ סמי סמוחה, והשנה הוא מתבצע לראשונה בחסות משותפת של אוניברסיטת חיפה והמכון הישראלי לדמוקרטיה.

הכנס יוקדש לדיווח על ממצאי סקר 2012 ולדיון פתוח בשאלות הסבוכות שעולות מהם.

יום ראשון, כ"ב בתמוז תשע"ג, 30 ביוני 2013, בשעות 19:00-14:00.

צפו בשידורי הכנס בערוץ המכון ב YouYube
שלוש דעות על מדד יחסי ערבים-יהודים בישראל 2012

מדד יחסי ערבים-יהודים בישראל 2012 התאפשר הודות לתרומתם הנדיבה של קרן צ'רלס ואנדריאה ברונפמן; קרן נעמי ונחמיה כהן; קרן אלאן ב. סליפקא; קרן פוס; קרן צ'ארלס ה. רבסון; וכן של חן ואורני פטרושקה