קמפיין לחיזוק חופש העיתונות: אין כזה דבר תקשורת חופשית מדי!

| מאת:

מדינה דמוקרטית מתאפיינת בתקשורת חופשית איכותית ועצמאית, בפלורליזם ובחופש הביטוי. זוהי שעת מבחן לדמוקרטיה הישראלית, הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון. יחד, נאחד כוחות כדי שתישאר כזו.

אנו מצפים ממקבלי ההחלטות לממש את אחריותם ולעצור את הרדיפה וההשתלחות בכלי התקשורת יוחנן פלסנר, נשיא המכון הישראלי לדמוקרטיה

על רקע מהלכים אחרונים שהתרחשו בתחום התקשורת, מעלה המכון הישראלי לדמוקרטיה קמפיין תחת הכותרת: "אין דבר כזה תקשורת חופשית מדי!".

במכון מציינים כי בחודשים האחרונים חלה התערבות בוטה וגסה של מקבלי ההחלטות בדרג הפוליטי בגופי התקשורת תוך שהם מהלכים אימים על כלבי השמירה של הדמוקרטיה הישראלית. 

בין המהלכים הגלויים והידועים לציבור ניתן למנות את התהליך שהוביל לדחיית שידורי תאגיד הציבור החדש, הקמת הוועדה לבחינת פעילות גל"צ תוך התערבות חסרת תקדים בתכנים המשודרים, הכוונה לסרס את ערוץ הכנסת, ופרסום מסקנות ועדת פילבר שיובילו להחלשת ערוצי הטלוויזיה המסחרית ולהפחתה משמעותית של תנאי הסף לכניסת שחקנים חדשים, תוך פגיעה באיכות התוכן.  

יוחנן פלסנר, נשיא המכון הישראלי לדמוקרטיה ציין כי: ״ההתפתחויות האחרונות בשוק התקשורת הישראלי מדאיגות ויוצרות תחושה של רדיפה והשתקה של עיתונאים וגופי תקשורת.  במדינה דמוקרטית יש צורך בתקשורת חופשית, עצמאית, איכותית, בפלורליזם ובחופש הביטוי. אנו מצפים ממקבלי ההחלטות לממש את אחריותם ולעצור את הרדיפה וההשתלחות בכלי התקשורת״.