פרלמנט - גליון 47 גיליון 47
![תמונת ברירת מחדל](/images/img-visual-008.jpg)
![תמונת ברירת מחדל](/images/img-info-post-008.jpg)
מקצועות ה"צווארון הורוד"
השונות בייצוג מספרי של נשים וגברים במקצועות ובענפים כלכליים שונים מאשרת את קיומם של מקצועות "גבריים" ומקצועות "נשיים". אם לא כן, היינו עדים לשיקוף של היחס הדמוגרפי בין גברים לנשים, העומד על 50 אחוזים פחות או יותר (זהו גם, בקירוב, שיעור ההשתתפות של נשים בכוח העבודה בישראל כיום). והנה, קיימים מקצועות שבהם הדומיננטיות הנשית גדולה מ-90 אחוזים – כמו בתעשייה הכבדה, בתחום התובלה, הבינוי והחקלאות – עד שאפשר לדבר על שוק עבודה דואלי, האחד לגברים והאחר לנשים.
![תמונת ברירת מחדל](/images/img-info-post-008.jpg)
תמונות מידע
![תמונת ברירת מחדל](/images/img-info-post-008.jpg)
מהו שם?
![תמונת ברירת מחדל](/images/img-info-post-008.jpg)
סיכסוכים בעולם- הסכסוך בנפאל